Kariyer ve Staj Çalışma Grubu

Türk Eğitim Derneği Burs Yönetim Kurulu bünyesinde oluşturulmuş olan “Kariyer ve Staj Çalışma Gurubu”, Tam Eğitim Burslu öğrencilerin kendilerini ve kişilik özelliklerini tanımalarını sağlayarak, bireysel yetkinliklerini fark ettirmek ve bireysel yetkinlikleri doğrultusunda kendilerine en uygun kariyer hedefini seçerken yol göstermek için kurulmuştur.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden mezun olmuş olan TEB’li öğrencilerimizin iş hayatı ile sürekli ve doğrudan iletişim içinde olabilmeleri için iş ortamının gereklilikleri konusunda bilgilendirmek bu gurubun nihai amaçlarındandır.

  1. Kariyer danışmanlığı: Öğrencinin talebi doğrultusunda belli saatlerde yüz yüze görüşme; öğrencilere ve mezunlara kariyer ve yüksek eğitim, meslek seçimleri gibi konularda yol haritalarını belirlemek gibi konularda destek olmak,
  2. Webminar: Değişik sektörlerden birçok kuruluş, üst düzey yönetici veya sanatçı ile öğrencileri bir araya getiren webminar’lar yapmak,
  3. Mezun takibi, işe yerleştirme: Bu çalışmalar sonucunda öğrencilere iş hayatıyla tanıştırmak adına ilk ve en önemli adımı olan staj olanağı sağlamak.
  4. Kişisel gelişime yönelik etkinlikler: Mezunlar için ise, özgeçmiş oluşturma, mülakatta başarı elde etmenin yolları, kendini doğru ifade etmenin şekli gibi başlıklar altında gerekli eğitimleri vermek ve oluşturulan sosyal iş ağı seminerleri, toplantıları, kariyer günleri gibi konularda iş olanakları sağlamak.

 

Çalışma Grubuna ulaşmak için mail adresi : kariyergrubu@ted.org.tr

Sosyal Hizmetler Komitesi Üyeleri

Adı Soyadı Unvan
Ebru Savun BAŞKAN
İlknur Seven ÜYESİ
Demet Aydın ÜYESİ
Pelin Orak Kalkanoğlu ÜYESİ
Aslı Karataş ÜYESİ
Serhan Sakarya ÜYESİ
İlber Vasfi Sel ÜYESİ
TEB Bursu
Almak İçin
Şimdi Başvur