Gönüllüler Kurulu

Türk Eğitim Derneği'nin 06.11.2001 tarih ve 16/240 sayılı Kararı ile kurulan Gönüllüler Kurulu, parçası olmaktan gurur duydukları TED camiasının tanıtımını yaparak misyonunu daha da geniş kitlelere duyurmak, gelir sağlayan faaliyetlerde bulunarak Derneğimizin verdiği burslara maddi destek sağlamak ve kuruluş amacındaki faaliyetlerini daha etkin yapmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur. Kurul, Cuma günleri saat 15:00'da Genel Merkezimizin üçüncü katındaki Bilim Kurulu odasında toplanmaktadır.

TED Gönüllüler Kurulu etkinliklerini;

Eğitim amaçlı,

Sosyal amaçlı,

Gelir getirici ve tanıtıcı amaçlı,

Burslu öğrencilerin seçimi, takibi ve finansmanı için kaynak yaratılmasına yönelik etkinlikler olarak dört kolda yürütmektedir.

Kurulumuzun eğitim amaçlı etkinlikleri çerçevesinde burslu öğrencilerimiz için İngilizce destekleme kursları verilmekte ve yetişkinlere okuma-yazma kursları açılması planlanmaktadır. Kurulun sosyal etkinliklerinin temel amacı TED’nin amaç ve faaliyetleri hakkında daha geniş kitleleri bilgilendirmek üzere etkinlikler düzenlemek ve varolanlara katılmaktır. Bunlara ek olarak burslu öğrencilerimizin tanışma ve dayanışmalarını sağlamak ve TED'li Kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları amacıyla 29 Ekim, 23 Nisan, ve 19 Mayıs gibi ulusal bayramlarda aktivitelerde bulunmaktır.

Gelir getirici etkinlikler, varolan festival, pazar, ve şenliklerde standlar açarak satışlar yapmak; konser, sinema, tiyatro gösterileri için indirimli toplu bilet alıp bunları satmak; yemek, çay, özel gece, gezi, dans ve ahşap boyama kursları düzenlemek ve bütün bu etkinliklerden elde edilen gelirleri öğrencilerin eğitimlerine devam etmeleri için kaynak olarak burslu öğrenciler fonuna aktarmaktır. Derneğimizin verdiği bursları alan olan öğrencilerin seçimi, takibi ve finansmanı kurulumuz çalışmalarıyla da desteklenmektedir.

Gönüllüler Kurulu, her ayın ilk Pazar günü Ayrancı pazarında kurulan antika pazarında ve benzeri mekanlarda gelir sağlamak amacıyla stand açmakta ve burada gönüllülerimizin getirdikleri eşya ve yiyecekler satılarak gelir sağlanmakta ve Derneğimiz tanıtımına katkıda bulunulmaktadır.

Gelirimizin artması daha çok öğrenciye burs anlamına geldiği için mezunlarımızdan, kullanmadıkları eşyalarını bağışlayarak çabalarımıza katkıda bulunmayı düşündüklerinde, (0312) 418 06 14 numaralı telefonu arayarak ya da TED_GK@yahoogroups.com e-posta adresine e-posta göndererek bizimle temasa geçmelerini ve pazara gelerek bizi desteklemelerini rica ederiz.

Kurulumuzun son etkinlikleri arasında Ankara Kolej’inden 1982 mezunu olan ve trafik kazası sonucu vefat eden Hakan Akbıyık’ın anısına ailesi tarafından yaptırılan Hakan Akbıyık ilköğretim okuluna yapılan yardımlar mevcuttur.

Mezunlarımızdan kurulumuzun etkinliklerine katılarak bize yardımcı olmalarını yürekten diliyoruz.

 

Kurula ulaşmak için mail adresi : gonullulerkurulu@ted.org.tr

Türk Eğitim Derneği Gönüllüler Kurulu Üyeleri

Adı Soyadı Unvan
BÜLENT YILMAZ BAŞKAN
ZERRİN ÜNSAY BAŞKAN YRD.
YALÇIN MENGÜ GENEL SEKRETER
AFİFE ERGUN SAYMAN
MUSTAFA ÜNSAY ÜYE
DİLEK GÜLGEÇ ÜYE
İLKNUR TUNCA ÜYE
AHMET BEŞTAŞ ÜYE
DENİZ ÖZME ÜYE
AYŞEGÜL YÜZBAŞIOĞLU ÜYE
SEDA ÇULHACI ÜYE
ÇAĞDAŞ GÜZER ÜYE
AYDAN ÖZDEMİR ÜYE
SEVAL ÖREN ÜYE
TEB Bursu
Almak İçin
Şimdi Başvur