TDB Bursu Başvuru Formu


Gelen yoğun talepler üzerine başvuru süresi 7 Kasım 2017 tarihine kadar uzatılmış, asgari TEOG yerleştirme puanı 460 olarak güncellenmiştir.


Tam Destek Bursu (TDB) Başvuru Koşulları:


Tam Destek Bursundan yararlanmak üzere Türk Eğitim Derneği’ne başvuru yapacak adayların;

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

2. 2017-2018 öğretim yılında lise hazırlık ve 9. sınıfa devam etmesi,

3. Ankara ili, Altındağ, Çankaya, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Sincan ve Yenimahalle ilçelerindeki resmi liselere devam etmesi,

4. TEOG Yerleştirme Puanının en az 460 olması,

5. Ekonomik koşulları nedeniyle maddi desteğe kesinlikle ihtiyaç duyması, (Ailenin aylık toplam gelirinin en fazla 3000 TL olması), koşullarını sağlaması gerekmektedir.

Öğrenci Seçim Süreci:


2017-2018 öğretim yılı için en fazla 200 öğrenciye Tam Destek Bursu verilecektir. Aday öğrencilerin, 1 Ekim-7 Kasım 2017 tarihleri arasında www.ted.org.tr adresinden başvuru yapması gerekmektedir.

Online olarak www.ted.org.tr adresinden alınan başvurular, değerlendirilecek ve varsa ilan edilen koşullara uygun olmayan adaylar elenecektir. Burs koşullarını sağlayan adaylar telefonla aranarak sırayla mülakata davet edilecektir.

Mülakat sürecinde komisyon tarafından, adayın hem maddi koşulları detaylı olarak incelenecek hem de kişisel özellikleri ve burstan yararlanabilme potansiyeli değerlendirilecektir. Tam Destek Bursu Başvuru Formunda beyan edilen bilgilerle tutarsız belgeler sunulması durumunda öğrencinin burs talebinin iptali Türk Eğitim Derneği’nin inisiyatifindedir.

Mülakatlar başvuru süresinin bitimini takip eden 3 hafta içerisinde tamamlanacaktır.