Eğitim Meşalesi Olmak İçin

Tam Eğitim Bursu kapsamında okuyan öğrenciler TED misyonu doğrultusunda vatansever, yüksek nitelikli, çözüm odaklı, lider bireyler olarak yetiştirilirler.

Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu uygulamasında amaç öğrenciye maddi destek sağlamak değil, öğrencinin tüm eğitim giderlerinin karşılanması olduğu için maliyet yükselmektedir. 2012–2013 eğitim-öğretim yılı için bir öğrencinin ortalama maliyeti 13.500 TL’dir. Bu tutarın 4.500 TL’si bağışçıdan alınmakta, geri kalan kısmı ise Dernek tarafından karşılanmaktadır. Türk Eğitim Derneği kamuya yararlı dernek statüsünde olduğundan yapılacak bağışlar kurumların gider matrahlarından düşülebilmektedir.
Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projelerinizi eğitim alanında gerçekleştirmek istiyorsanız, en az 10 öğrenciye Tam Eğitim Bursu desteği vererek Kurumsal Eğitim Meşalemiz olabilir Denizbank, Kahve Dünyası ve Finansbank’ın yaptığı gibi yüzlerce çocuğun eğitim hayatını aydınlatabilirsiniz.

-Bronz Meşale Min 10 Adet Tam Eğitim Bursu
-Gümüş Meşale Min 20 Adet Tam Eğitim Bursu
-Altın Meşale Min 30 Adet Tam Eğitim Bursu

Finansbank, her yıl müşterilerine göndereceği yılbaşı hediyelerine ayırdığı bütçeyi 2007 yılından itibaren, 11 yıl boyunca Türk Eğitim Derneği’nin Tam Eğitim Bursu sistemine ayırdı. Bu sayede yüzlerce öğrenci üniversite eğitiminin sonuna kadar okuma fırsatı buldu.
Denizbank başlattığı “Tarım Seferberliği” kapsamında üreticilere sağladığı desteğin yanı sıra, çiftçi ailelerin çocuklarına da “umut” oldu. Seferberlik kapsamında Tam Eğitim Bursu sistemine alınan çiftçi çocukları TED okullarında eğitim almaya başladılar.

Ortadoğu Rulman Sanayii (ORS), yaktığı meşaleyle, çalışanlarının çocuklarına TED okullarında eğitim alma olanağı sunuyor.
Eğitim Meşalesi
Olmak İçin
Şimdi Başvur